Un bărbat şi cei trei fii ai lui au rămas pe drumuri după ce locuinţa lor a fost mistuită de un incendiu violent.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/marun.jpg)
Necazul s-a întâmplat în satul Mărunţişu, comuna Costeştii din Vale.
Cei trei băieţi ai proprietarului erau la muncă în momentul în care casa le-a luat foc.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_404311185_3574768632840109_2782113980770395246_n_1.jpg)
Apropiaţii omului ne-au povestit că acesta făcuse focul în sobă, iar apoi a mers până la magazinul din sat, să cumpere de mâncare. Când s-a întors acasă şi-a găsit locuinţa cuprinsă de vâlvătăi.
Din păcate, din casă nu a mai rămas nimic. A ars toată agoniseala.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_407350390_322843510695896_55144871997209901_n_1.jpg)
“Ei lucrează pe şantier. Sunt oameni simpli, dar harnici, muncitori. Nu au bani. Imediat după ce li s-a întâmplat necazul, noi, vecinii, ne-am mobilizat şi am strâns ceva materiale de construcţii, dar sunt insuficiente. Au nevoie urgent de mult ajutor. Mai au doar hainele de pe ei”, ne-a mărturisit o vecină a familiei rămasă sub cerul liber.
Cei care vor să întindă o mână de ajutor acestei familii greu încercate pot dona materiale de construcţii sau orice sumă, în contul RO49RNCB0318064848100001RNCBROBU, pe numele Radu Voicu Elena.