2 mai 2024
Jandarmul montan Ionuț Timofte a obținut locul I la „Crosul pentru Viață”. Felicitări și succes în competițiile viitoare!

Ionuţ Timofte, locul I la „Crosul pentru Viață 2024”, categoria de vârstă 40-49 de ani

Jandarmul montan Ionuț Timofte a obținut locul I, weekend-ul trecut, în Parcul „Alexandru Iona Cuza” din București, în urma participării la competiția sportivă „Crosul pentru Viață”.

Acesta s-a înscris în concurs la categoria masculin 40-49 de ani și a alergat la proba „Crosul familiei” pe o distanță de 3 km, într-un timp de 13 minute și 50 de secunde.

„Voi reveni cu plăcere, de fiecare dată, la acest eveniment, deoarece este organizat în scopuri caritabile și mă simt foarte mândru de rezultatele obținute de-a lungul celor peste 8 ani în care a reprezentat Jandarmeria dâmboviţeană la mai mult de 130 competiții sportive” – a relatat Ionuț Timofte.

Felicitări și succes în competițiile viitoare!

sursa: IJJ Dâmboviţa