2 mai 2024
MECI TARE! Chindia Târgovişte – FC Argeş, 2 -2!

2-2 s-a încheiat partida disputată de Chindia cu FC Argeş, astăzi, la Târgovişte! În minutul 17, Chindia marchează primul gol. Răzvan Dobre profită de o ieşire eronată la ofsaid a apărării gazdelor, îl depăşeşte şi pe portarul Croitoru şi marchează cu toată poarta goală în faţă. În minutul 33, Bobi Verdeş reuşeşte un nou gol pentru chindia. Scapă singur, îl depăşeşte uşor pe Croitoru şi înscrie cu poarta goală, dintr-o poziţie identică cu cea din care Dobre a deschis scorul. Cinci minute mai târziu Rover Cîrstea de la FC Argeş reia cu capul din şase metri, direct în vinclul porţii gazdelor. Tot Cîrstea reuşeşte în minutul 85 să egaleze Chindia. Cîrstea trece uşor de Rădoi, care acuză o accidentare, şi îl învinge pe portarul Perianu cu un şut la colţul scurt.

Chindia: D. Perianu – Pătru, S. Rădoi, Carnariu, Mladen – R. Dobre (82 I. Şerban), Honciu, Anton, Cherchez – B. Verdeş, I. Radu (72 Băluţă)

Antrenor: Silviu Dumitrescu

FC Argeş: Croitoru – Ghiţă, Wallace, Briceag (75 Beuran), Botea – Răuţă (46 A. Popa), Năstăsie, Cîrstoiu, Cristea – M. Ion, Ivănică

Antrenor: Viorel Dumitrescu