DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI FUNDAȚIA ”CATEDRALA EROILOR” DIN TÂRGOVIȘTE
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_dc36491c-a0f3-4ad7-8315-7d2e8adcb017.jpg)
Căminul de bătrâni Fundația ”Catedrala Eroilor” din Târgoviște a primit, marți, 27 februarie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, produse alimentare, îmbrăcăminte, încălțăminte și rechizite.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_15fba6d3-4264-4f02-bb3e-30f5885568ed.jpg)
Acestea au fost oferite de tineri din cadrul comitetelor de tineret parohial și preoți de la parohiile: Adânca, Broșteni, Gura Șuții, Lucieni, Nucet și Speriețeni, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud, ca sprijin concret din partea Bisericii.
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI