A DOUA EDIȚIE A TÂRGULUI MĂRȚIȘORULUI LA PAROHIA VULCANA PANDELE
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_66f1adc1-827c-4d1f-930a-2196f3404c2f.jpg)
La Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Vulcana Pandele, s-a desfășurat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cea de-a șasea activitate din cadrul Concursului național catehetic „Hristos – Cuvântul care vindecă”.
În cadrul acesteia, tinerii grupului catehetic, îndrumaţi de către preoții parohiei, având-o alături și pe domnișoara Magdalena ILIE, profesor de Religie, au desfășurat proiectul intitulat „Târgul Mărțișorului”, aflat la cea de-a doua ediție, ce s-a desfășurat în curtea Bisericii.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_ba246154-356a-4f61-abb0-44a39b846e8f.jpg)
Tinerii au realizat mărțișoare și au pregătit prăjituri, care au fost apoi expuse spre vânzare. Suma obținută în urma vânzării va fi folosită pentru a desfășura o amplă acțiune social-filantropică.
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI