19 aprilie 2024
Târgoviştence de top! Sportivele de la CS Târgovişte, pe podium la campionatele naţionale!

Comunicat presa

In cadrul Campionatelor Nationale de Juniori II, care s-au desfasurat pe data de 27-28 iulie pe stadionul „Iolanda Balas Soter” din Bucuresti, Diana Ivancescu (junioara III), antrenata de doamna Desdemona Banu, a reusit sa se claseze pe locul II in proba de 2000 m Obstacole, terminand cursa cu un timp de 7 minute si 19 secunde (record personal), fiind medaliata cu argint; avand in vedere si faptul ca a concurat la o categorie de varsta mai mare, este un rezultat cu adevarat remarcabil.

Alaturi de antrenoare si sportivi, a fost prezenta si dubla campioana europeana la proba de obstacole, Catalina Oprea Dobre (CS Targoviste), sustinand sportivele de la CS care tind sa mearga pe acelasi drum al succeselor ei.

Un alt rezultat deosebit a fost adus sambata dimineata de Dumitru Ionut Marius, antrenat de domnul profesor Gheorghe Musat, care a cucerit medalia de aur in proba de 5000 m, cu un timp de 15 minute si 18 secunde.