”Grădinița complet nouă din cartierul Sagricom, utilată și dotată, și-a deschis, ieri, porțile pentru copii!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_377420510_870258557801611_797679916319643124_n.jpg)
Proiectul, realizat în baza parteneriatului dintre Primăria Târgoviște și Ministerul Educației Naționale, a presupus construcția unui imobil P+E, care găzduiește 3 grupe de copii, imobil cu o suprafață desfașurată de 720 mp.
Sursa de finanțare a fost reprezentată de Programul Operațional Regional Axa Prioritara 10, “Îmbunătățirea Infrastructurii Educaționale”.
Noua locație funcționează în structura Grădiniței cu program prelungit „ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” și găzduiește și o grupă de creșă! Mult succes în noul an școlar!”, a transmis Daniel Stan, primarul municipiului Târgoviște.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/09/rsz_377714711_870258534468280_2036389000312570329_n.jpg)