O tânără în vârstă de 30 de ani a fost rănită, seara trecută, într-un accident de circulație produs în localitatea Vișina.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/nis00-1024x549.jpg)
Femeia se afla la volanul mașinii surorii sale, iar la un moment dat ar fi încurcat frâna cu accelerația, a lovit un cap de pod, iar autoturismul s-a oprit în șanț.
Salvatorii ajunși la fața locului au găsit-o pe șoferiță inconștientă, i-au acordat primul ajutor și au transportat-o la Camera de gardă a spitalului orășenesc din Găești.
Polițiștii au deschis o anchetă și continuă cercetările.