Şase oameni au ajuns la spital, în această seară, după ce un incendiu a izbucnit în bucătăria unei case din Târgovişte.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/07/291457997_767665584238001_2435271829733063486_n.jpg)
Totul s-a întâmplat într-o locuinţă aflată pe strada Petru Cercel.
“La locul incendiului pompierii au constatat că arde în interiorul unei bucătării. Incendiul a fost localizat imediat și se acționează pentru lichidare. O persoana cu arsuri minore la nivelul antebratului primește primul ajutor de la echipajul SAJ Dâmbovița. Între timp au mai fost identificate alte 5 persoane constiente care au nevoie de ingrijiri medicale. Dintre acestea 3 au arsuri la nivelul antebratelor și 2 au fost intoxicate fum. Toate persoanele sunt transportate la UPU Târgoviște.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/07/291534394_1504213003383386_8916119925287949426_n-768x1024.jpg)
Datorita intervenție rapide și a faptului că incendiul a fost anunțat în timp scurt, pompierii au evitat o explozie și au limitat pagubele la cele din bucătărie, reușind să salveze restul casei. Incendiul s-a manifestat în bucătărie unde ardea furtunul de racordare al unei butelii și obiecte electrocasnice. Din primele cercetări se pare că incendiul s-a produs din cauza scăpărilor de gaze de la o butelie”, precizează ISU Dâmboviţa.