Sunt Zilele Comunei Potlogi, iar administrația locală a pregătit numeroase evenimente pentru a marca așa cum se cuvine această sărbătoare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/08/366930912_301102359244156_4472629202687281109_n-1024x768.jpg)
În prima zi, Ansamblul Promoroacă și tinerele talente potlogene i-au încântat pe toți cei prezenți.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/08/367001974_301102262577499_331497413886584198_n-1024x768.jpg)
A doua zi, oamenii s-au bucurat de Forumul Național Cultural Brâncoveniana, inițiat de Cenaclul Cultural-Literar George Coandă, Societatea Scriitorilor Târgovișteni, sub auspiciile Consiliului Județean Dâmbovița, Complexului Național Muzeal Curtea Domnească, Consiliului și Primăriei Potlogi
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/08/366945727_301702932517432_8821388996771124412_n.jpg)
în parteneriat cu Arhiepiscopia Târgoviștei, Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România (filiala Ion Heliade Rădulescu), revista Regal Literar și Cultul Eroilor Regina Maria (filiala Mihai Viteazul).
În cea de-a treia zi, cei prezenți la Potlogi au admirat Expoziția Regina Maria, Expoziția Maria Brâncoveanu și au vizionat filmul Maria Doamna Unguro-Vlahiei.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/08/367986724_302186689135723_2105120541054220308_n-768x1024.jpg)
Astăzi, colegii și prietenii primarului prof. Catrina Nicolae i-au adus un omagiu, la un an de la trecerea în neființă a celui mai îndrăgit primar dâmbovițean.
”Odihnă și liniște veșnică!”, a transmis viceprimarul comunei Potlogi, Viorel Drăghici.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/08/367721307_302186789135713_3055330899228229097_n.jpg)
De asemenea, iubitorii sportului s-au bucurat de Cupa Prieteniei, organizată în moderna bază sportivă din Potlogi.
La mulți ani, Potlogi, La mulți ani, tuturor cetățenilor comunei Potlogi!