Astăzi, la sediul Centrului Județean de Cultură au debutat activitățile care fac parte din cadrul Programului Național Școala Altfel – „Să știi mai multe, să fii mai bun!” și care sunt dedicate elevilor, de la preșcolari la liceeni.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/337496229_246789721130825_2537121606856604455_n-1024x461.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/337700462_174993185398586_1173169184348893230_n-1024x461.jpg)
Atelierele alese, Încondeiat ouă, Icoane pe sticlă, Micul Artizan și Hand-Made au ca scop încurajarea şi dezvoltarea capacităţilor artistice ale elevilor, descoperirea aptitudinilor individuale, oferind, în egală măsură, şi cadrelor didactice posibilitatea de a învăţa în acelaşi timp cu aceştia.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/338186980_895043195136458_5848416830082631044_n-1024x461.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/337408716_1679979305769206_8440795382363523644_n-1024x461.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/03/337419771_2156050297928752_7924501891397525925_n-1024x291.jpg)
Cu toții s-au declarat încântați să descopere o altfel de artă, sub îndrumarea meșterilor populari și a artiștilor plastici: Victorița Gotea, Denisa Bobeică, Georgiana Vănău și Barbara Popa.
#CentrulJudețeandeCulturăDâmbovița