19 ianuarie 2022
Porumbeii primarului Marius Caraveţeanu, locuri fruntaşe în competiţia Voiajorul Ghimpați!

Porumbeii primarului Marius Caraveţeanu, locuri fruntaşe în competiţia Voiajorul Ghimpați!

Final de sezon competitiv la Voiajorul Ghimpați!

A mai trecut un an destul de greu și pentru sportul columbofil răcărean, care recent și-a premiat campionii.

Columbofilii clubului Asociația Voiajorul Ghimpați au participat la a IX-a ediție a festivității de premiere, care a avut loc la căminul cultural de la Ghimpați, respectând regulile de protectie impuse de pandemie.

În acest an competițional au apărut în afara numelor consacrate în cadrul clubului și câteva nume noi care au reușit să se impună atât la nivel de club, cât și la nivel național și anume Dumitru Nicolae, Lemnaru Bogdan și Ștefan Aurel.

Spre informare , porumbeii participă într-un campionat național care se desfășoară primăvara cu porumbeii maturi și toamna cu puii.

Campionatul cuprinde etape de viteză (100-400Km), demifond (300-600km), fond (500-700km), maraton (700-900km), extrem maraton (peste 900km). Precizam faptul că puii sunt angajați până la maxim 600km (etapă derby).

În cele ce urmează vă prezentăm campionii din anul acesta:

Categoria Viteză pui

Locul I Ștefan Aurel, porumbel 119457-21,Locul II Ștefan Aurel, porumbel 119496-21 ,Locul III Ștefan Aurel, porumbel 119471-21.

Categoria Viteză tineret

Locul I Cristea +Nicolae, porumbel 171056-20F,Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 170031-20F, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F.

Categoria Viteză maturi

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F,Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280001-19F, Locul III Cristea +Nicolae, porumbel 230133-19F.

Categoria As Viteză Tineret

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 170537-20F, Locul III Dinu Gheorghe, porumbel 555121-20M.

Categoria As Viteză Maturi

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F, Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280014-19F,Locul III Cristea +Nicolae, porumbel 80125-17F.

Categoria Demifond Tineret

Locul I Cristea + Nicolae, porumbel 171056-20F,Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 170031-20F, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170537-20F.

Categoria Demifond Maturi

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 281390-19F,Locul II Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280001-19F, Locul III Cristea+Nicolae, porumbel 280138-19F.

Categoria As Demifond Tineret

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170528-20F, Locul II Cristea+Nicolae, porumbel171034-20F, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 170573-20F.

Categoria As Demifond Maturi

Locul I Cristea + Nicolae, porumbel 280148-19M,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281375-19F, Locul III State Dănuț, porumbel 280224-19M.

Categoria Fond Tineret

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F,Locul II Tănase Vasile Mugurel, porumbel 189737-20F, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 401666-20F.

Categoria Fond Maturi

Locul I Dinu Gheorghe, porumbel 333728-19F,Locul II Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M,Locul III Dinu Nicolae Crapu, porumbel 280030-19F.

Categoria As Fond Tineret

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F.Categoria As Fond MaturiLocul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

Categoria General Tineret

Locul I Dinu Marius, porumbel 401641-20M,Locul II Lemnaru Bogdan, porumbel 171212-20F,Locul III Lemnaru Bogdan, porumbel 171263-20F.

Categoria General Maturi

,porumbel Locul I Dinu Nicolae, porumbel 280001-19F,Locul II Cristea+Nicolae, porumbel 230133-19F,Locul III Cristea+Nicolae, porumbel 280109-19M.

Categoria As Tineret

Locul I Lemnaru Bogdan, porumbel 171263-20F,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 170514-20F.

Categoria As Maturi

Locul I Cristea+Nicolae, porumbel 280148-19M,Locul II Cristea+Nicolae, porumbel 80125-17F,Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281375-19F.

Categoria Record Maturi

Locul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,Locul II Dumitru Nicolae,porumbel 281357-19F.

Categoria As Super Tineret

Locul I Lemnaru Bogdan , porumbel 171263-20F

Categoria Maraton Tineret

Locul I Cristea+Nicolae, porumbel 171030-20M,Locul II Lemnaru Bogdan, porumbel 171293-20F.

Categoria Maraton Maturi

Locul I Dinu Marius, porumbel 1020-17F, Locul II Dinu Marius, porumbel 333741-19M, locul III Marius Caravețeanu, porumbel 997755-17M.

Categoria As Maraton Maturi

Locul I Dinu Marius, porumbel 333741-19M,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

Categoria Maraton UCPR Tineret

Locul I Lemnaru Bogdan, porumbel 401672-20M.

Categoria Maraton UCPR Maturi

Locul I Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M, Locul II Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M.

Categoria As Maraton UCPR Maturi

Locul I Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M,Locul II Dinu Gheorghe, porumbel 333739-19M,Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M.

Categoria Maraton Extrem Tineret

Locul I Dinu T. Marian, porumbel 454919-20M.Categoria Maraton Extrem MaturiLocul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,Locul II Dinu Marius, porumbel 333741-19M,Locul III Lemnaru Bogdan, porumbel 65934-19M.

Categoria Super Maraton UCPR Maturi

Locul I Marius Caravețeanu, porumbel 97755-17M,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M, Locul III Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F

Categoria As Super Maraton Extrem UCPR MaturiLocul I Dumitru Nicolae, porumbel 97700-17M,Locul II Dumitru Nicolae, porumbel 281357-19F.

În afara acestor categorii de concurs, clubul nostru a organizat și premiat:Concursul Derby Pui (lansare Nikolaev 550Km,în Ukraina)Locul I Dinu Marius, porumbel 570137-21,Locul II Popa Marian , porumbel1240715-21,Locul III Popa Marian, porumbel 1240738-21.Concursul Zborul FriguluiLocul I Popa Marian, porumbel 170654-20FLocul II Manea Nicușor, porumbel 171313-20MLocul III Manea Nicușor, porumbel171419-20F

Columbofilii clubului Asociația Voiajorul Ghimpați vă urează sărbători fericite și „La mulți ani!”

Prof. Mugurel Tanase

fb-share-icon20
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial