O tânără mamă solicită ajutorul nostru pentru a putea face niște investigații care depășesc puterea financiară a familiei.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_421125897_932181344994134_5820902972791578269_n.jpg)
După ce a resimțit dureri acute în piept, a mers la spitalul din Moreni, unde a fost diagnosticată cu neuropatie intercostală.
Boala trebuie urmărită în timp, iar asta necesită investigații periodice.
La sfârșitul lunii februarie, Florea Roberta-Georgiana este programată din nou pentru a ajunge la spitalul județean de urgență Dâmbovița, și conform ultimei fișe de externare, costul total se ridica la aproximativ 1750 lei.
Cei care vor sa ajute o pot face donând în contul IBAN: RO 10BACX0000002093714000, titular Roberta Georgiana Florea, sau puteți transfera pe revolut la nr de telefon 0732491542.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_422356670_906250297826977_3898373847628480473_n-1024x385.jpg)
articol de Liviu Lazăr,
reporter special targovistenews.ro