UN NOU EXEMPLU DE SOLIDARITATE COMUNITARĂ PRIN INTERMEDIUL BISERICII
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/11/rsz_img-20231114-wa0005.jpg)
Spitalul orășenesc din Găești a primit marți, 14 noiembrie 2023, vizita unor preoți de la parohiile: Croitori, Mogoșani, Petrești, Poroinica II și Vișina I. Însoțiți de tineri din comitetele parohiale, clericii au oferit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, produse igienico-sanitare des folosite în activitatea cotidiană a instituției.
Acțiunea se înscrie în cadrul programului eparhial de sprijinire constantă a instituțiilor sociale, care răspunde nevoilor concrete ale comunității noastre locale și oferă, totodată, o pildă de solidaritate și de iubire creștină.
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI