“Continua proiectul de modernizare a celei mai importante piete publice din municipiul Targoviste.
La acest moment, materialul pentru pardoseala a fost adus partial in santier, instalatiile electrice, de alimentare cu apa si de preluare a apelor pluviale sunt deja executate, iar la sfarsitul saptamanii va incepe turnarea sapei pe care va fi aplicat pavimentul din granit.
Lucrarile vor fi finalizate in primavara anului viitor”, a anuntat primarul Cristian Stan.
![“Lucrările de modernizare din centrul Târgoviştei, gata în primăvară”](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2019/10/Webp.net-resizeimage12.jpg)