„În Dâmboviţa, nu există niciun târg autorizat. Am făcut toate demersurile către cei care sunt responsabili cu întocmirea documentaţiei pentru obţinerea autorizaţiilor. Avem câteva localităţi unde se desfăşoară asemenea târguri. Împreună cu Prefectura, am trimis adrese către aceste primării, prin care le explicăm normele ce trebuie îndeplinite. Am cerut condiţii minime, în prima fază: împrejmuirea spaţiului, existenţa unui filtru de dezinfecţie a animalelor la intrarea în târg şi staul pentru animale. De asemenea, trebuie asigurat un spaţiu pentru medicul veterinar, care trebuie să-şi completeze baza de date cu animalele comercializate,” a declarat dr. Sandu Tolea, directorul DSVSA Dâmboviţa.
Prezentare generală a confidențialității
Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.