“Când faci treabă bună pentru partid, partidul te răsplătește regește! Cazul domnului Avanu, șef la ADI Deșeuri, numit acum în consiliul de administrație al Companiei de Apă Târgoviște Dâmbovița
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/03/catd-1.jpg)
O avea păcate multe, dar când e vorba de răsplată, PSD Dâmbovița știe cum să își recompenseze membrii care fac treabă bună pentru partid. Este și cazul domnului Avanu, șef al ADI Deșeuri, instituția care a majorat recent taxele de salubritate pentru agenții economici din Dâmbovița.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/01/422020020_858002426336305_8431297235048122698_n.jpg)
.Partidul îl sprijină pe domnul Avanu să ajungă și membru în consiliul de administrație al Companiei de Apă Târgoviște Dâmbovița
.Nu strică o indemnizație în plus și poate astfel domnia sa își va aduce experiența extraordinară de bun administrator și manager și în bucătăria deja dărâmată a Companiei de Apă …
PS Să ne așteptăm acum și la o nouă majorare a prețului la apă?”, se întreabă deputatul Daniel Blaga, liderul USR Dâmboviţa.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/09/danb.jpg)