”Cea mai potrivită zi pentru inaugurarea sălii de sport din comuna Vulcana Pandele!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344794761_6316166408474694_885964892594628685_n-1024x576.jpg)
Astăzi, când sărbătorim Ziua Națională a Tineretului, la invitația domnului primar, am participat la inaugurarea sălii de sport din comună, o investiție de peste 7.000.000 de lei realizată prin Compania Națională de Investiții.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344708096_1294085254878455_7530331569199911553_n-1024x576.jpg)
Pe lângă faptul că practicarea unui sport ne ajută pe toți să avem o viață sănătoasă, sportul este într-o mare măsură despre echipă și fair play, precum și despre creșterea încrederii de sine.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344317614_3363040720624328_9095840886448089495_n-1024x576.jpg)
Totodată, sala de sport inaugurată astăzi va fi de un real ajutor și în perspectiva orelor de educație fizică ale elevilor din Vulcana Pandele.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/344085746_809087960133938_8162921173976326867_n-1024x576.jpg)
Felicitări tuturor pentru această investiție!”, a transmis Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița