Vin veşti bune din oraşul Răcari! Adiministraţia locală a reuşit să obţină fondurile necesare pentru ca toţi copiii de la grădiniţe şi şcoli să primească o masă caldă sau un pachet alimentar.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/11/rsz_1314375357_10221686906421508_2875727871490168069_n.jpg)
Programul va reduce cu siguranţă abandonul şcolar şi dă o mână de ajutor în special familiilor nevoiaşe.
“Copiii sunt cea mai valoroasă resursă a lumii și cea mai mare speranță a ei pentru viitor, spunea John Fitzgerald Kennedy. Preșcolarii și elevii din Racari vor primi gratuit un suport alimentar constând într-o masă caldă sau un pachet alimentar, în limita sumei de 15 lei/zi/beneficiar”, a precizat Marius Caraveţeanu, primarul oraşului Răcari.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/11/305623015_10221268591963908_2483007104197906106_n.jpg)