TargovisteNEWS

Cele mai tari stiri din Dambovita – Stiri Targoviste

IPJ

Poliţiştii locali din Târgovişte, de veghe la biserici!

sock.ro_images_comunitariComunicat de presă

Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, Poliția Locală Târgoviște va asigura buna desfășurare a manifestărilor din municipiu, între 9-12 aprilie 2015, conform planului comun de acțiune încheiat cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Dâmbovița și Poliția Municipiului Târgoviște.

Astfel, joi, la Calea Luminii, între orele 19.30-22.30, Grupa de Intervenție și Sprijin va menține ordinea și liniștea publică alături de personalul Inspectoratului Județean de Poliție și Inspectoratului Județean de Jandarmi. Iar în afara activităților curente, potrivit planului de acțiune, pe durata evenimentelor religioase, polițiștii locali au în sarcină zonele:

-Biserica Sfinții Constantin și Elena

-Biserica Sfântul Dumitru

-Biserica Simuleasa

-Biserica Lemnului

-Biserica Crețulescu

-Biserica Stolnicul

De altfel, conform Art. 7, lit. d) și f) din Legea 155/2010, polițiștii locali din cadrul Serviciului Circulație acordă sprijin structurilor teritoriale al Poliției Române pentru fluidizarea traficului rutier din municipiu.

Paște fericit, în liniște și siguranță!

 

Distribuie:
fb-share-icon

LEAVE A RESPONSE

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
TargovisteNEWS
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.