“Cu ocazia zilelor orașului Răcari, am organizat concursul de skandenberg, având categorii atât de amatori cât și de profesioniști. Din pasiune pentru acest sport, nici timpul nu a stat în calea sportivilor pentru desfășurarea competiției”, a precizat Marius Caraveţeanu, primarul oraşului Răcari.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/rsz_1299528157_10221185812854482_6859173698709496957_n.jpg)
STAFF-UL arbitriilor WAF format din: Cuprinsul Gabriel, Luiza Militaru, Adelin Birciu și Adrian Ispășeanu nu a fost mai prejos așteptărilor și a dus competiția cu brio până la sfârșit.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/rsz_299428199_10221185819334644_4611958291668274218_n.jpg)
Clasamentul concursului de skandenberg :
Fete: Locul 1 – Boroi Alexia
Locul 2 – Andreea Călin
Amatori
Băieți :
Locul 1- Băluță Andrei
Locul 2 – Manea Gabriel
Locul 3 – Grigorescu Mario
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/rsz_1299505752_10221185817094588_8453460030219995713_n.jpg)
PROFESIONIȘTI:
Locul 1 – Florentin Păsăroiu
Locul 2 – Florin Rada
Locul 3 – Marius Ene
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/rsz_1299415093_10221185816534574_2043251779145986564_n.jpg)
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/299351318_10221185810454422_5343893547137541820_n-1024x683.jpg)