Este cea mai frumoasă perioadă a anului, ne bucurăm de sărbători şi de cei dragi, cu gândul la Crăciun şi la noul an.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/most-1024x660.jpg)
A fost atmosferă de basm în oraşul Titu, unde Moş Crăciun a ajuns după un drum lung şi a adus cu el multe cadouri şi fericire celor care l-au întâmpinat.
Copiii au venit în număr mare, cu părinţii ori cu bunicii, i-au cântat Moşului şi i-au recitat poezii.
Fiecare a stat de vorbă cu Moşul şi a primit daruri.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/most2-1024x618.jpg)
De la întâlnire nu au lipsit personajele din poveşti, dansurile şi buna-dispoziţie.
Primăria Orașului Titu a pregătit două spectacole pentru cei mici, dar și pentru cei mari, pentru ca toată lumea să simtă că aceasta este cea mai frumoasă perioadă din an.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/most4-1024x557.jpg)
Cei care au venit la Sala Sporturilor din localitate au avut parte de mai multe surprize: spectacole de iluzionism și magie, întâlniri cu personaje îndrăgite Disney, ateliere de face painting, dar și reprezentația piesei de teatru pentru copii ”Vacanța mică”.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/most1-1024x604.jpg)
În a treia zi de Crăciun, pe 27 decembrie, de la ora 17, artiști renumiți ajung la Titu la ,,Serbarea iernii,,.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/most3-1024x589.jpg)
Pe scena amenajată în Parcul Orășenesc din Titu vor urca Theo Rose, Mario Fresh, Jador, Niculina Stoican, Claudia Ghițulescu și Marina Roșu, într-un spectacol ce îmbină muzica de toate genurile și gusturile.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/12/rsz_318567898_589307706532707_5521511154753842076_n-683x1024.jpg)