Situaţie revoltătoare la Berevoieşti, în Fieni! Mai mulţi oameni ne-au contactat pe adresa site-ului nostru de ştiri, www.targovistenews.ro şi ne-au reclamat că în zona lor are loc o lucrare de reparaţie la o conductă de apă, însă după ce au săpat, muncitorii au lăsat groapa în mijlocul drumului şi… au plecat!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/groapa.jpg)
Astfel, calea de acces spre mai multe locuinţe este blocată, iar dacă se întâmplă vreun necaz, ambulanţa şi pompierii nu au cum să treacă pe acolo.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/08/groapa1.jpg)
“Dupa cum puteti observa cei care nu au mai avut pe unde intra au fost nevoiti sa isi lase masinile in capatul strazii , iar cei care au avut masinile in incinta proprietatii au ramas blocati . Cei de la compania de apa au executat lucrari de reparatie la o conduca in data de 05.08.2022 ora 13:00 si nu au mai finalizat lucrarea pe motiv ca nu ar fi avut nisip si un utilaj cu care sa astupe craterul respectiv ( asta am inteles de la vecini ) . In capatul strazii se afla o fabrica de paine ce nu isi poate aproviziona magazinele in conditii optime si nu poate primii materie prima pentru desfasurarea activitatii. Mai grav este ca nu se poate ajunge o ambulanta sau o autospeciala in cazul in care cineva chiar ar avea nevoie!”, ne-a declarat unul dintre oamenii afectaţi.