Cercetat de polițiști pentru conducerea unui vehicul sub influența unor substanțe psihoactive
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/01/geme4-1.jpg)
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au depistat, pe raza localității Valea Voievozilor, un bărbat, de 25 de ani, din Târgoviște, în timp ce conducea un autoturism, deși s-ar fi aflat sub influența unor substanțe psihoactive.
Tânărul a fost condus la spital, unde, în urma recoltării unor probe biologice, a prezentat un rezultat pozitiv privind consumul unor substanțe psihoactive.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe