28 martie 2024
Urban Titu – Atletic, meci cu ghinion

fotDeplasarea de la Bradu s-a dovedit a fi una de rău augur pentru Urban Titu. Echipa lui Cristi Bădoiu nu a putut acumula nici un punct împotriva lui Atletic, după ce s-a recunoscut înfrântă de gruparea argeşeană, cu scorul de 3-1. Într-un meci în care se viza contabilizarea unui rezultat pozitiv, jucătorii Urbanului s-au prezent sub aşteptări, iar adversarul a profitat din plin de acest lucru. Astfel, în prima repriză, Atletic a reuşit să deschidă scorul prin Şerban (26), iar în actul secund să mai înscrie de alte două ori, prin Tănasă (75) şi Ruţă (84). Reuşita de onoare a dâmboviţenilor a fost semnată de Caramalău, în ultimele secvenţe ale jocului. Până la golul din finalul meciului, Urbanul a mai avut câteva oportunităţi de a marca, dar şuturile lui Constantinescu, Ivaşcu, Roman şi Neguţ, fie s-au oprit în braţele lui Iordan, fie au trecut pe lângă buturile acestuia. În urma înfrângerii din această după-amiază, jucătorii de pe „Orăşenesc” trebuie să conştientizeze că fără a oferi totul pe teren, în cele 90 de minute de joc, nu poţi să ajungi niciodată la un rezultat pozitiv. Mai mult de atât, în disputa cu CS Vişina Nouă, de etapa viitoare, aceştia sunt obligaţi să câştige toată zestrea de puncte pentru ca Titu să poată rămâne în prima parte a clasamentului.

Atletic Bradu – Urban Titu 3-1 (1-0)

Marcatori: Şerban (26), Tănasă (75), Ruţă (84)/ Caramalău (90).

Bradu: Iordan – Păun, Şerban, Velianu (c), Şerbănică (Bărăscu) – Popa, Tănase, Golban (50 Necşescu), Ruţă – Jenaru, Tănasă (86 Păvăluţă). Antrenor: Marius Priseceanu

Titu: M. Mihai (73 Gheţu) – Corbu, Ştefănescu, Caramalău, Mirescu (80 Fieraru) – Constantinescu (53 Roman), Dicu, Vlad, Bălşanu, Rădescu (68 Neguţ) – Ivaşcu. Antrenor: Cristi Bădoiu

Stadion „Atletic”. Spectatori: 100.

Au arbitrat: Sergiu Anton (Bucureşti) – Amedeo Stanciu, Cristian Nicola (ambii din Craiova). Observatori FRF: Marius Munteanu (Bucureşti) şi Ilie Luca (Braşov).

Cartonaşe galbene: Şerbănică (71), Şerban (85)/ Mirescu (3), Ştefănescu (33).