Un nou dispensar uman și un teren de fotbal vor fi construite în comuna Niculești.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/06/rsz_356849234_6273661959347986_4629168865116685860_n.jpg)
Cele două proiecte sunt așteptate cu interes de localnici.
Dorinel Soare, primarul comunei Niculești, a participat, ieri, la Târgoviște, la evenimentul special organizat de Consiliul Județean Dâmbovița, în cadrul căruia s-a semnat parteneriatul dintre primărie și CJD cu privire la realizarea celor două obiective.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/06/rsz_356988957_6273653536015495_692700966682842933_n.jpg)
Primăria va suporta jumătate dintre costuri, iar CJ Dâmbovița vine cu cealaltă jumătate.
”Am semnat contractele de finantare in asociere cu Consiliul Judetean Dambovita pentru cele doua obiective de investitii: construire dispensar uman și construire teren de fotbal. Să fie într-un ceas bun!”, a precizat primarul Dorinel Soare.