Un mărţişor, o vorbă bună şi puţină alinare – Gestul de suflet făcut de primarul din Răcari pentru bunicuţele aflate în grija centrului social din localitate.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_431086755_10224229434903131_1788753899037004926_n.jpg)
Marius Caraveţeanu a mers, ieri, în centrul medico-social din Răcari şi le-a făcut o nouă surpriză bunicelor îngrijite aici.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_428492171_10224229431583048_1477238602985406716_n.jpg)
Edilul a stat de vorbă cu fiecare în parte, le-a ascultat oful şi le-a încurajat.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_428496032_10224229434783128_3637545372253404825_n.jpg)
“În primul rând, le doresc să fie sănătoase, să le dea Bunul Dumnezeu viaţă lungă, să aibă linişte în suflet, credinţă şi speranţă. La mulţi ani!”, a transmis primarul Marius Caraveţeanu.