Un bărbat din Târgoviște a fost amendat de polițiști pentru că a vrut să vândă la suprapreț 6 bilete la meciul dintre Chindia și Voluntari.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/345865974_256024726968074_4475785799162931361_n-2-1024x768.jpg)
”La data de 18 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște- Biroul Ordine Publică împreună cu Poliția Locală în urma activităților comune desfășurate au depistat un bărbat, de 44 ani, din Târgoviște care a achiziționat în scop de revânzare șase bilete de acces la meciul de fotbal AFC Chindia Târgoviște – F.C Voluntari la suprapreț altor persoane în zona Stadionului Municipal Eugen Popescu din Târgoviște.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/345862346_1190923848272074_7309069309321311902_n-2-1024x768.jpg)
Bărbatul a fost sancționat contravențional, cu amendă în valoare de 1.000 de lei, pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 4/2008 , iar biletele au fost ridicate, urmând a fi restituite organizatorului competiției sportive”, informează IPJ Dâmbovița.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/347228490_1000695641300270_2914365893287119480_n-1024x1024.jpg)