28 februarie 2024
TURNEUL FINAL al Campionatului Național de Baschet U16 Feminin, 20 – 24 mai, la Târgovişte!

TURNEUL FINAL al Campionatului Național de Baschet U16 Feminin, 20 – 24 mai, la Târgovişte!

turneuIn perioada 20-24 mai 2015, in Sala Sporturilor din Targoviste, va avea loc TURNEUL FINAL al Campionatului Național de Baschet U16 Feminin, turneu la care participa si echipa C.S.Ș-C.S.M. Târgoviște.
În sezonul competițional 2014-2015 C.S.Ș. Târgoviște a semnat un protocol de colaborare pe 3 ani cu C.S.M. Târgoviște ce are ca scop eficientizarea baschetului feminin juvenil și promovarea către echipele naționale feminine a unor jucătoare valoroase, formarea unei baze mai mari …de selecție pentru echipa etalon a orașului – C.S.M. Târgoviște.
Echipa C.S.Ș. –C.SM. Târgoviște a fost înscrisă în Campionatul Național U16 Feminin, clasându-se după terminarea fazei semifinale pe prima poziție a grupei din care a făcut parte cu un bilanț de 13 victorii și o înfrângere, obținând astfel calificarea la TURNEUL FINAL unde speram sa obtina un rezultat remarcabil.
Invitam toti iubitorii sportului sa asiste la un spectacol sportiv de inalta clasa.

Programul meciurilor:
MIERCURI 20 MAI 2015
12:00 A.C.S. CHAMPIONS București – L.P.S. Alba Iulia
14:00 K.S.E. C.S.S. Gheorheni – L.A.P.I. Dej
16:00 C.S.U. CUADRIOPOL Brașov – C.S.S. Sfântu Gheorghe
18:00 C.S.Ș-C.S.M. Târgoviște – OLIMPIA București

JOI 21 MAI 2015
12:00 L.P.S. Alba Iulia- C.S.U. CUADRIOPOL Brașov
14:00 OLIMPIA București – K.S.E. C.S.S. Gheorheni
16:00 C.S.S. Sfântu Gheorghe – A.C.S. CHAMPIONS București
18:00 L.A.P.I. Dej – C.S.Ș.-C.S.M. Târgoviște

VINERI 22 MAI 2015
12:00 L.A.P.I. Dej – OLIMPIA București
14:00 C.S.S. Sfântu Gheorghe – L.P.S. Alba Iulia
16:00 A.C.S. CHAMPIONS București – C.S.U. CUADRIOPOL Brașov
18:00 C.S.Ș.-C.S.M. Târgoviște – K.S.E. C.S.S. Gheorheni

SÂMBĂTĂ 23 MAI 2015
12:00 A3 – B4
14:00 B3 – A4
16:00 A1 – B2 / SEMIFINALA I
18:00 B1 – A2 / SEMIFINALA II

DUMINICĂ 24 MAI 2015
09:00 LOCURILE 7 – 8 (Învinși A3 – B4 / B3 – A4)
11:00 LOCURILE 5 – 6 (Învingători A3 – B4 / B3 – A4)
13:00 FINALA MICĂ
15:00 FINALA MARE
17:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE

fb-share-icon20

Lasă un răspuns

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial