Trei copii, de 9, 11 şi 14 ani au fost răniţi, seara trecută, într-un accident produs la marginea oraşului Târgovişte, pe Aleea Mănăstirii, după ce trei maşini s-au ciocnit.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/01/325307396_1243352769579592_177354566643617205_n-1-1024x768.jpg)
Din primele cercetări, o şoferiţă de 39 de ani ar fi virat brusc spre stânga, fără să se asigure, spun anchetatorii, iar o maşină de pe contrasens, la volanul căreia se afla un tânăr de 31 de ani a încercat să o evite, dar nu a reuşit şi i-a avariat autoturismul în partea din spate.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/01/324684217_544461354275095_1262748883636673942_n-1-1024x768.jpg)
Ulterior, autoturismul tânărului a izbit cea de-a treia maşină, condusă de o femeie de 42 de ani, alături de care se aflau cei trei copii ai ei, după care s-a proptit în gardul unei gospodării.
La faţa locului s-au mobilizat echipajele de intervenţie. Cei de la ambulanţă le-au acordat celor mici primele îngrijri, iar ulterior i-au transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean din Târgovişte.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/01/325043765_544355357748336_7442219212529547038_n-1-1024x768.jpg)
Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi continuă cercetările pentru a lămuri exact toate împrejurările în care s-a produs accidentul.