“Continuăm modernizarea municipiului Târgoviște!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/10/rsz_309278241_2329680460528757_7162059180424983338_n.jpg)
Și strada Lt. Stancu Ion face obiectul unor ample lucrări de reabilitare, lucrări care implică asfaltarea părții carosabile la nivel de 2 straturi, refacerea trotuarelor, canalizație specială pentru rețele, dar și preluarea apelor pluviale sau realizarea marcajelor rutiere!
Investiția vizează o suprafață de peste 11.000 mp, iar finanțarea este asigurată din bani europeni!”, a precizat Daniel Stan, primarul municipiului Târgovişte.