”În această vară, noua bază sportivă din cartierul Matei Basarab, din incinta Clubului Sportiv Școlar Târgoviște, va fi gata.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/02/rsz_capturA_de_ecran_din_2024-02-06_la_113419.png)
Terenul multifuncțional cu suprafață din tartan, cu toate dotările, vestiarele sau nocturna reprezintă numai câteva dintre reperele unei investiții în valoare de 2.500.000 lei, accesate prin Compania Națională de Investiții!”, a precizat Cristian Stan, primarul municipiului Târgoviște.