Razie cu surprize, la sălile de fitness din Târgovişte. Doi tineri care se antrenau le-au prezentat agenţilor certificate false de vaccinare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/02/fitness01-1024x549.jpg)
După ce i-au legitimat şi le-au verificat documentele, poliţiştii au constatat că indivizii – de 24 şi 26 de ani – foloseau certificatele altor persoane.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/02/fitnes02-1024x541.jpg)
Acum au dosare penale pentru fals privind identitatea şi riscă de la 1 la 5 ani de închisoare. Agenţii au verificat în total nouă săli de sport şi au legitimat 110 persoane.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/02/fitnes00-1024x581.jpg)
Dintre acestea, 17 au fost sancţionate pentru că nu respectau măsurile impuse de pandemie.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/02/fitness03-1024x550.jpg)