”Continuăm investițiile! A fost relansată licitația de achiziție a noilor mijloace de transport, aferente proiectului intitulat „Modernizarea transportului public la nivelul zonei urbane funcționale Târgoviște prin achiziția de autobuze ecologice – etapa I”.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/10/rsz_387169817_884469333047200_8985337696306261357_n.jpg)
Data limită pentru depunerea ofertelor este 08.12.2023! Investiția, depusă în cadrul parteneriatului Primăria Târgoviște – Primăria Șotânga, constă în achiziția a:
– 21 autobuze electrice de capacitate mare (12 m) dotate;
– 21 stații de încărcare lentă pentru autobuze electrice – la autobază;
– 7 stații de încărcare rapidă pentru autobuze electrice – pe traseu;
Valoarea investiției este de 68,075,969.07 lei, TVA inclus și este finanțată în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență, Componenta C10 – Fondul Local”, a precizat primarul Cristian Stan.