AU FOST FINALIZATE PROIECTELE DERULATE PRIN INTERMEDIUL FONDULUI PASTORAL EPARHIAL AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/rsz_1-5.jpg)
Vineri, 12 mai 2023, s-au încheiat cele 22 proiecte social-filantropice derulate, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prin intermediului Fondului Pastoral Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviştei, proiecte ce au debutat în luna aprilie a.c., în preajma marii sărbători a Învierii Domnului. Ele s-au derulat sub coordonarea părinților protopopi și a asistenților sociali de pe lângă protoierii
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/rsz_24.jpg)
Valoarea totală a proiectelor a fost de 24.455 lei, de ele au beneficiat 751 de persoane din parohii sărace din toate cele cinci protoierii ale Eparhiei noastre, fiind finanţate: activităţi educaţionale – culturale ale copiilor din parohii, dar și social-filantropice, în cadrul cărora s-au oferit material didactic, îmbrăcăminte, încălţăminte şi alimente unor persoane aflate în dificultate, copii, adulți sau bătrâni.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/rsz_1111.jpg)
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI