Update: Rebeca, tânăra de 19 ani, din Răcari, dată dispărută de familie, ne-a scris pe adresa redacţiei targovistenews.ro şi ne-a declarat că este bine. Rebeca ne-a povestit că a plecat de bunăvoie de acasă, se află la iubitul ei şi nu este în primejdie.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/351184287_643623783933985_4710098193421873661_n.jpg)
La data de 4 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Răcari au fost sesizați de o femeie de 53 de ani, din orașul Răcari, cu privire la faptul că nepoata acesteia, PASCU ELENA REBECA, de 19 ani, din Răcari, a plecat de la domiciliu, la data de 3 decembrie a.c., fără a mai reveni.
Semnalmente: 1,60 m înălțime, 54 de kilograme greutate, păr brunet, ochi căprui.
Persoanele care dețin informații utile în vederea depistării tinerei sunt rugate să sune la 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.