BISERICA ESTE ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_517d3f01-7d46-4960-bce1-07fbbdd484c3.jpg)
În prima săptămână a Postului Învierii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, preoți împreună cu tineri de la parohiile: Codreanu, Gulia, Titu Nou, Titu Gară și Titu Sălcuța, au dăruit Centrului Rezidențial Persoane Vârstnice Stejarul din Mereni, produse de igienico-sanitare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_20b8fbce-830c-4ac2-aa13-569951835e8b.jpg)
Activitatea filantropică aparține proiectului misionar eclezial de sprijinire constantă a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Mitropolitul Nifon pentru promovarea solidarității intra-comunitare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2024/03/rsz_9d2e1014-38a3-4f8a-99ee-1c022ace8cf7.jpg)
BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI