A fost rupere de nori, vineri după-amiază, în satul Butoiu de Sus, comuna Hulubești.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/hulubesti-768x1024.jpg)
Apa venită de pe versanți a dat năvală în gospodării și a inundat drumurile și mai multe curți.
Primarul Ion Cursureanu a precizat, pentru Cronica de Găești, că o investiție în zonă pentru preluarea apelor de pe versanți este puțin probabilă în următorii ani, având în vedere complexitatea și costurile imense de care ar fi nevoie.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/hulu1.jpg)
”A plouat foarte mult. Apa a ieșit din matcă pe o porțiune de aproximativ 100 de metri. Drumul a fost inundat, dar nicio gospodărie nu a fost afectată”.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/hulu2-1024x472.jpg)