În cursul acestei dimineți, în jurul orei 4:20, pompierii de la Detasamentul Targoviste au intervenit pentru stingerea unui incendiu la un centru de reciclare din Târgoviște pe strada Laminorului.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/07/291590014_452410129655131_7271681518719776537_n-1024x537.jpg)
La locul incendiului pompierii au constatat că ard deseuri din cauziuc pe o suprafață de cca. 100 mp. Incendiul a fost localizat imediat de pompieri și se acționează în continuare pentru lichidarea acestuia. Mai sunt mici focare care fumega, precizează ISU Dâmbovița.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2022/07/289915178_810502909897268_6467178417939624321_n.jpg)