Doamna Maria Stan, din comuna Văcăreşti, a împlinit 100 de ani!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_408819805_852480859948341_7070933257908361051_n.jpg)
“Ne-a spus pe dinafară Crezul și Tatăl Nostru. Ne-a uimit!”, ne-a dezvăluit Romică Stoica, primarul comunei Văcăreşti.
Edilul localităţii a mers acasă la doamna Maria, unde a felicitat-o, i-a urat sănătate şi bucurii, dar i-a oferit şi un tort şi un superb buchet de flori.
“Cu o bucurie deosebită și un profund respect, am avut onoarea de a o vizita astăzi, împreună cu o parte din echipa de la primărie, pe Doamna Stan Maria cu ocazia deosebită – aniversarea celor 100 de ani!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_408786260_852481076614986_245167484296640542_n.jpg)
La această vârstă frumoasă și plină de înțelepciune, este o sursă de inspirație pentru întreaga noastră comunitate. Faptul că la vârsta de 100 de ani ne-a putut spune pe dinafară Crezul și Tatăl Nostru, ne-a uimit și ne-a dat speranță că ne vom vedea și la următoarea aniversare.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_408887756_852480823281678_8281013406018962923_n.jpg)
Pentru anul care bate la ușă, avem o surpriză pregătită pentru toți cei care împlinesc 50 de ani de la căsătorie, inclusiv cei din anul 2023“, a mai precizat primarul Romică Stoica.
Mulţi ani sănătoşi şi liniştiţi să vă dea Bunul Dumnezeu, doamna Maria!