Horia Brenciu va sustine alaturi de orchestra lui un recital in prima seara a Festivalului de romante “Crizantema de Aur” de la Targoviste. In cel de-al 43-lea an de existenta, Festivalul “Crizantema de Aur” de la Targoviste va avea parte de un invitat surprinzator. Cel care va deschide prima seara de romante va fi nimeni altul decat Horia Brenciu. “Romanta e un gen muzical aproape de inima familiei mele, a tatalui meu in special. De aceea, invitatia de a sustine un recital la “Crizantema de Aur” a fost o mare bucurie pentru mine. Emotiile vor fi mari, pentru ca tatal meu va fi in sala. De fapt lui ii dedic recitalul meu”, a declarat pentru CANCAN Horia Brenciu
Prezentare generală a confidențialității
Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.