“Urmare a articolului dumneavoastră, privind saci cu gunoi aruncați în Santul Cetății din Targoviste, GNM CJ DAMBOVITA a efectuat verificări constatând faptul ca, Municipiul Targoviste a contractat cu firma SPS 2017 TRAD SRL execuția proiectului ,,Dezafectare rețele de termoficare urbana supraterana din municipiul Targoviste ”.
![](http://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2021/05/rsz_192148158_2731061693872321_4713425893757964333_n.jpg)
Prin Contractul de execuție, municipalitatea Targoviste permite executantului sa depoziteze temporar deșeurile generate in zona aferenta proiectului/lucrării.
Astfel firma executanta a depozitat temporar sacii cu deseul din vata de sticla și mantaua acoperitoare, in zona Santul Cetății din spatele Blocului nr.4 din Targoviste.
In timpul controlului firma executanta a făcut dovada predării deșeurilor respective catre o firma autorizata, urmând ca după generarea unor cantități mai mari de deșeu/un autocamion, acestea sa fie predate in continuare.
Cu stima,
Vlad DRUGĂ,
comisar șef GNM CJ DAMBOVITA”