Daca aveati impresia ca noi o ducem rau din cauza caniculei, ei bine pentru necuvantatoare este si mai greu! Zapuseala este de 100 de ori mai greu de suportat cand ai pe tine o blana groasa si iti gasesti cu greu un colt umbrit. La Targoviste, ursii se racoresc cu fructe exotice! Celelalte vietuitoare s-au descurcat cum au putut. Hipoptamii au stat nemiscati, iar porcii porcii mistreti au sapat gropi adanci in pamant pana au dat de racoare.
![CANICULĂ LA ZOO! Animalele sunt răsfăţate cu fructe exotice şi duşuri reci! VIDEO!](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2010/06/sock.ro_images_canicula_zoo.jpg)