Bucurie, în această seară, în Târgovişte.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_403862426_883201869732343_3478197870155965457_n_1.jpg)
S-au aprins luminiţele de sărbători. într-un spectacol impresionat, cu lasere şi artificii.
Sute de târgovişteni au venit pe platoul din centrul oraşului să se bucure de aprinderea bradului de Crăciun şi a ornamentelor din parcuri şi de pe principalele bulevarde din localitate.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_404278141_1042663193670011_3208045882859355970_n_1.jpg)
Vechea Cetate de Scaun a Ţării Româneşti a intrat în atmosfera sărbătorilor de iarnă, într-o magie de lumini colorate.
Colindele au răsunat minunat şi au dat de veste că este cea mai frumoasă perioadă a anului.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/12/rsz_404949350_667484278833537_1035547978270994642_n_1.jpg)
“Vă aşteptăm în fiecare seară, aici, în Piaţa Tricolorului, cu spectacole pentru toate vârstele, la Târgul de Crăciun, iar pe data de 15 decembrie, vine Moş Crăciun! “, a transmis primarul Cristian Stan.