“La Primăria Târgoviște, am avut plăcerea de a primi vizita Excelentei Sale, domnul Radko Vlaykov, Ambasadorul Republicii Bulgaria în România.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/11/rsz_1398983308_902731801220953_8779100312272450523_n.jpg)
Cu această ocazie, am discutat despre rolul importantei comunități bulgare din Târgoviște, o comunitate perfect integrată, dar care păstrează însă tradiții și obiceiuri deosebite, unice în România!”, a precizat Cristian Stan, primarul municipiului Târgovişte.