4 mai 2024
Agentul șef principal de poliție Cătălin Amuza, un nou rezultat remarcabil

Agentul șef principal de poliție Cătălin Amuza s-a remarcat la o altă competiție sportivă

Ieri, 21 aprilie, s-a desfășurat Bucharest International Half Marathon and 10K, un eveniment creat la iniţiativa campioanei olimpice de maraton Constantina Diţă, la care a participat și domnul agent șef principal de poliție Cătălin Amuza, campion național la atletism.

Astfel, echipa din care acesta a făcut parte, respectiv “Trupa lui Fane” formată din Cătălin Amuza, Puzderică Vali și Ștefănescu Flavius, a obținut primul loc pe echipe la general, la proba de 10 km.

Locul I pe echipe a fost obținut prin cumularea timpilor de final ai fiecărui membru al echipei, demonstrând un nivel ridicat de competitivitate și determinare.

De asemenea, la proba individuală, Cătălin s-a clasat pe locul 14 la general și pe locul 4 la categoria +40, cu timpul de 35 de minute și 40 de secunde, cu ritm pe 3,29 km.

Felicitări, Cătălin, ești un exemplu pentru noi!

sursa: IPJ Dambovita