Accident pe strada Principală din Lucieni, în această după-amiază. Un șofer a fost rănit în urma impactului.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/05/345886794_771525634571825_4057213009178765895_n-873x1024.jpg)
”Intervenție în cazul unui accident rutier produs în comuna Lucieni, sat Lucieni, str. Principala. Pentru gestionarea situației de urgență acționează Detașamentul Târgoviște cu o autospecială de intervenție, iar SAJ DB cu un echipaj. La sosirea echipajelor de intervenție, acestea au identificat o persoană rănită, neîncarcerată. Aceasta este transportată la spital de către echipajul medical. Pompierii asigură și măsurile de prevenire a incendiilor la locul evenimentului rutier”, informează ISU Dâmbovița.