”Târgoviște, din nou la înălțime!
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/10/rsz_394295332_893670682127065_7772802778004381608_n.jpg)
Prieteni, mai sunt câteva zile în care putem să votăm proiectele din cadrul Concursului „Regio, pașaport spre dezvoltare în Sud-Muntenia!”. E simplu: accesați linkul și vă înregistrați votul, alegând un proiect din fiecare domeniu: https://concurs.adrsm.ro/
Până la 1 noiembrieMunicipiul Târgoviște participă la acest concurs cu nu mai puțin de
investiții, pe care le puteți regăsi la domeniile:
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/10/rsz_394302849_893670325460434_2448042677362327169_n.jpg)
️Eficiență energetică (3 proiecte);
Dezvoltare urbană (un proiect);
Regenerare urbană (3 proiecte);
Educație (3 proiecte);
PREMII pentru votanți: ADR Sud-Muntenia va acorda, prin tragere la sorți, trei premii ce constau în city-break-uri în zonele turistice din regiunea Sud-Muntenia.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/10/rsz_394325783_893670722127061_7048701321686853863_n.jpg)
Dar, cel mai important: astfel de concursuri, întreceri, provocări reprezintă o aducere împreună a noastră, într-un efort comun de a vorbi și altora despre orașul nostru drag.
![](https://targovistenews.ro/live/wp-content/uploads/2023/10/rsz_394287138_893670735460393_5769143416968405742_n.jpg)
Pentru unii o joacă, pentru unii un lucru serios, pentru cei mai mulți și una și alta: o șansă de promovare a orașului, cu toate cele frumoase ale lui. Da, și recunosc: sunt competitiv și îmi place să câștigăm.
Haideți să fim primii, din nou! Ne mobilizăm?”, a transmis Cristian Stan, primarul orașului Târgoviște.