18 aprilie 2024
Zilele Cetății Târgoviște, între 8 și 10 septembrie, cu Show aviatic, Horia Brenciu, Loredana, Dorian Popa și multe suprize plăcute!

Zilele Cetății Târgoviște, între 8 și 10 septembrie, cu Show aviatic, Horia Brenciu, Loredana, Dorian Popa și multe suprize plăcute!

PROGRAM ZILELE CETĂȚII 08 – 10 septembrie 2023

04 – 07 septembrie

Complexul Turistic de Natație 18:00- 20:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’

08 septembrie

Scuarul Primăriei 10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița 11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște

Centrul Vechi (Școala Populară de Arte) 11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

Evenimente oficiale 10:00 – 12:00 Participare la Sfânta Liturghie – Catedrala Mitropolitană din Târgoviște 12:00 – 12:30 Procesiune Traseu: Mitropolia Târgoviște-Bulevardul Mircea cel Bătrân-Calea Domnească-Curtea Domnească

12:30 Ședința festivă a Consiliului Local Municipal Târgoviște – Complexul Muzeal Curtea Domnească – Ruine Parcul Chindiei (Zona Ruine)

10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari

20:30 – 22:00 – Concert extraordinar susținut de HORIA BRENCIU & HB ORCHESTRA

Teatrul Municipal Tony Bulandra 17:00 – Concert ,,In memoriam Eduard Caudella”, eveniment conex desfășurat sub egida Festivalului Internațional ,,George Enescu”, 2023, susținut de Orchestra Simfonica de Tineret ,,Andante”, Dirijor: Tiberiu Dragoş Oprea, Solist vioara: Yasmina Elena Militaru, Solist violoncel: Octavian Lup (laureat al Concursului International ,,George Enescu”), Solist pian: Sarah-Alexandra Nidelcu, concert in cadrul Zilelor Cetății 2023, realizat în parteneriat cu Asociația SonoArt şi ARTEXIM – organizatorul Festivalului International ,,George Enescu”

Cinema Independența 11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii) Grădina Zoologică 10:00 -14:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

Clubul Pensionarilor 11:00 – 13:00 – Concurs de table – Concurenții: beneficiarii clubului Muzeul Casa Romanței 18:00 – Concert ”Tinerețea Romanței” – realizat de artista Alina Mavrodin Vasiliu

Complexul Turistic de Natație 18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony 09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

09 septembrie

Scuarul Primăriei 10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița – moment festiv 11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)

11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest Parcul Chindiei (Zona Ruine) 10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari 10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de teatru – ”Garoafele lui Trandafir”, concert afro cu trupa FOLI Jr., spectacol de dans al minorităților din municipiu, clovni și păpuși gigant

19:30 –22:30 – Concert rock susținut de formațiile TROOPER și LOVEBITE

Stadionul Eugen Popescu 18:00 – 18:30 – Spectacol de percuție susținut de trupa Barbarossa

18:30 – 19:15 – Show aviatic susținut de Aeroclubul României

Cinema Independența 11:00 – Premierea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de căsătorie 15:00 – Film pentru copii – Regele Leu (intrarea gratuită pentru copii) Grădina Zoologică 11:00 -12:00 – Tur organizat al copiilor în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

Clubul Pensionarilor 11:00 – 13:00 – Concurs de rummy – Concurenții: beneficiarii clubului Complexul Turistic de Natație

18:00- 19:30 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony 09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

10 septembrie

Scuarul Primăriei 10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița

11:00 – 18:00 – Târg de anticariat, expoziție de fotografie, Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște, Stand Expozițional al echipelor de robotică Phantom și UnderConstruction, de la Colegiul Național ,,Constantin Carabella” din Târgoviște Centrul Vechi (Școala Populară de Arte) 11:00 – 18:00 – Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 – realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest Parcul Chindiei (Zona Ruine)

10:00 – 22:00 – Târgul meșterilor populari 10:00 – 13:00 – Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de dans – susținut de Școala de dans Daniela Rotary, Școala de dans Dana Gym, spectacol de teatru ”Cei trei purceluși”- susținut de ateliere pictură pe față, clovni și păpuși gigant

19:30 – 22:30 – Concert extraordinar susținut de artiștii LOREDANA, NICOLE CHERRY, DORIAN POPA

22:30 – Show lasere și foc de artificii

Cinema Independența 11:00 – Film pentru copii – Clifford: marele câine roșu (intrarea gratuită pentru copii) Grădina Zoologică 10:00 -14:00 – Tur organizat în incinta grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare Clubul Pensionarilor 11:00 – 13:00 – Concurs de gastronomie – Concurenții: beneficiarii clubului Complexul Turistic de Natație 18:00 – Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ – finale Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony 09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”

fb-share-icon20
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial