În ultimele 24 de ore echipajele de intervenţie din cadrul I.S.U.”Basarab I” Dâmboviţa au fost solicitate la următoarele evenimente: • Echipajele SMURD din cadrul I.S.U.”Basarab I” Dâmboviţa au intervenit în această perioadă pentru a acorda ajutor medical de urgență la 10 solicitări. – Echipajul SMURD de la Detaşamentul Târgoviște a intervenit la 9(nouă) solicitări (doi pacienţi care acuzau cefalee şi ameţeli; o pacientă cu halenă alcoolică; doi pacienţi care acuzau dureri abdominale; un pacient care acuza dureri la membrul inferior drept; un pacient care prezenta erupţie cutanată; o pacientă cu stare de lipotimie; o pacientă care acuza dureri dentare); – Echipajul SMURD de la Detaşamentul Titu a intervenit la o solicitare (un pacient care acuza dureri la coloana vertebrală). Pacienţii au fost transportaţi la spital pentru tratament de specialitate. Compartiment Informare şi Relaţii Publice – I.S.U. „Basarab I” Dâmboviţa
Prezentare generală a confidențialității
Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.